Procedura Covid

Gabinet logopedyczny działa zgodnie z procedurami bezpieczeństwa epidemiologicznego i zaleceniami Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, z uwzględnieniem zwiększonej częstotliwości działań dezynfekcyjnych oraz zaostrzonych procedur kontaktu z innymi osobami.

Na terenie Gabinetu obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust (maseczka lub przyłbica) oraz noszenia jednorazowych rękawiczek. Logopeda pracuje w przyłbicy ochronnej oraz rękawiczkach jednorazowych. Pacjentom zapewniamy przyłbicę, która po każdym użyciu jest dezynfekowana.

Pomoce logopedyczne, używane w trakcie terapii, jak i powierzchnie w gabinetach są dezynfekowane po wizycie każdego Pacjenta. Wietrzenie pomieszczeń następuje po każdej wizycie pacjenta.

W poczekalni udostępniony został płyn do dezynfekcji oraz jednorazowe chusteczki higieniczne. Na wizytę należy przyjść maksymalnie 10 minut wcześniej w rękawiczkach jednorazowych oraz z zasłoniętymi ustami i nosem. Z jednym Pacjentem może przyjść maksymalnie jeden Opiekun.

Odzież wierzchnią należy wieszać wyłącznie w wyznaczonym miejscu. Podczas pobytu w poczekalni należy zachować przynajmniej 2 m dystansu od drugiej osoby. Należy unikać dotykania powierzchni, których mogły dotykać inne osoby. W przypadku dotknięcia należy zdezynfekować ręce.

Dla bezpieczeństwa wszystkich osób przebywających w Gabinecie, prosi się o nieprzychodzenie do Gabinetu w każdej z trzech poniższych sytuacji:

Występowania objawów takich jak: temperatura powyżej 37,5°C, kaszel, duszność, objawy przeziębieniowe np. katar, drapanie w gardle lub objawy podrażnienia i zapalenia spojówek.
Pozostawania w nadzorze epidemiologicznym lub w czasie kwarantanny.
Kontaktu z osobą, u której potwierdzono zakażenie SARS-CoV-2 lub z kimś, kto miał którykolwiek z wyżej wymienionych objawów, w ostatnich 14 dniach.

 

Logopeda Adrianna Zbińska

Adrianna Zbińska

Surdologopeda, logopeda